Adressbuch

Poniższy spis osób jest kompilacją danych zawartych w Breslauer Adressbuch für das Jahr 1941 oraz informacji pojawiających się na różnych internetowych listach dyskusyjnych. Przy jego tworzeniu okazało się w ilu różnych odmianach występuje nazwa ulicy w wersji niemieckiej: Dyhernfurther Straße, Dyherrnfurther Straße, Dyhernfurter Straße, Dyhernfurtherstraße, Dyhernfurterstraße, Dyhernfurter Str, Dyhernfurther Str …

Oznaczenia Erdg., I, II, III oznaczają kolejne piętra (od parteru do trzeciego). Po skrócie T. podany jest numer telefonu. Skrót E. (= Eigentümer) oznacza
właściciela.

Nazwisko i Imię Zawód Nr posesji / lokalu
Baier Erna Stepperin 1
Müller Karl Feuerwehrm. 1
Riedel Friedrich Arbtr. 1, II
Sureck Willi Zimmerer 1
Quack Emma Ww. 1
Müller Georg Fleischermstr. 1a, T. 93277, E.
Nagel R. Fleischerei 2
Viertel Kurt Fleischer 3
Anders Paul Lichtspielvorführer 4
Aulich Theresia Frl. 4, II
Reimann Erich Arbtr. 4
Wagiera Franz Baumeister 4
Faltin Fritz Lademeister 5, I
Fichtner Lebrecht Milchhandlung 5, T. 934 28
Fichtner Pauline Witwe 5
Fürast Fritz Bote 7
Haase, Anna Ww. 7, I
Saft Emil Maschinarb. 7, II
Unverricht Carl Baumstr 7, E., T. 93238, Baugesch.f. Hoch- u. Tiefbau
Vieweg Fritz VerwAngest. 7
Buschmann Ernst Lehrer a.D. 8, II
Enderlein Alfred Bäcker 8, III
Grädler Emma vw. Direktor 8
Langner Martha Ww. 8
Bellin Adolf Rentner 10, Erdg.
Bittner Paul Arbeiter 10
Bogade Ernst Schmied 10
Guschker Martha Ww. 10
Hoderrinske Hedwig Frau 10
Warkus Emilie Rentrin. 10
Fritsch Paul Bauarb. 12, H. I.
Hampel Willi Arb. 12
Wlodarczyk Arthur Fleischermstr. 12, T. 93284
Adam Konrad Uhrmacher 16
Detke Anna Witwe 16
Deus Fritz Arbeiter 16, Erdg.
Dietrich Paul Haushälter 16
Glade Georg Gerber 16, I
Guttke Karl Bauarb. 16
Hampel Anna Ww. 16
Klose Oskar Schuhmmstr. 16
Neumann Anna Ww. 16
Neumann Paul Arbtr. 16, Erdg.
Biegler Adolf Arbeiter 18
Granz Paul Malermeister 18, I
Hagner Anna Witwe 18
Helfer Heinrich Arb. 18
Ulbrich Karl Brunnenbaugesch. 18, T. 93272
Bartsch Ernst Schmied 20
Chmiela Bernhard Feuerwehrmann 20
Dominy Franz Rentner 20, E
Dominy Georg Kellner 20
Jantke Max Schrankenwärt. 20
Reinert Paul Schmied 20, III
Schebesta Paul Rentner 20, II
Hamann Karl Arbtr. 22, I
Götze Fritz Arbeiter 26
Grundmann Richard Arbtr. 26
Hoffmann Marie Ww. 26
Schaffrath Alfred Arbeiter 26
Sonntag Walter Schlosser 26
Tscherner Anna Ww. 26, I
Becker Paul Schmied 28, E.
Pohl August Arbtr. 28, Erdg.
Baader Charlotte Fabrikbesitzerin 30, E.
Scheloske Paul Kraftwagenführer 30
Becker Johann Fabrikarbeiter 32, II
Fröhlich Julius Zimmerm. 32, I
Langner Arthur Arbeiter 32
Freund Paul Maurer 32
Freytag Agnes Ww. 32, Erdg.
Figelek Adam Rentner 34
Gebauer Oskar Gartenbaubetrieb 34, T. 93314, E.
Wannack Bruno fr. Gastw. 36
Braun Kurt Zimmerer 38, I
Surek Auguste Ww. 38
Gabriel Wilhelm Vorarbeiter 40
Neugebauer Marta Frau 40
Piche Paul Buchdruckmstr. 40, II
Bienert Lothar Gärtner 46
Bredien Herbert Elektromonteur 46
Hartmann Heinrich Rentner 46
Hartmann Paul Lederarb. 46, I
Sawerra Margarete Ww. 46
Schädel Martin Rentner 46
Ullrich Elisabeth Ww. 46
Winter Bruno Arbtr. 46, II
Welz Hermann Hausbesitz. 50, E.
Fiebig Fritz Maler 52
Freier Paul Turbinenwärt. 52, Erdg. E
Heinzel Walter Kraftwagführ. 52
Peter Karl fr.Fliesenleger 52, Erdg.
Peter Willy Obstpächt. 52
Andretzki Anna Ww. 54
Hache Max Amtsgehilfe 54, I
Hundt Gustav Straßenmstr. a.D., 54 Erdg., E.
Herrmann Emilie Ww. 58, E.
Wache 101 Wohnung
Plaß Hermann Landwirt Gutshaus, T. 93468, E.
Scheer Paul Pensionär T. 93468, Schäferei
REKLAMA