O AUTORZE…

cyprian_sawickiNazywam się Cyprian Sawicki, mam 42 lata i od ponad dekady wraz z żoną i dzieckiem mieszkamy we Wrocławiu – Leśnicy. Dzielnica w której mieszkam, charakteryzuje się piękną willową zabudową, której w sporej części nie tknęły wojenne działania. Jakiś czas temu jako całość (!) wpisana została do rejestru zabytków. Wyczuwalna jest tu wyraźnie atmosfera małego miasteczka, które mimo że obecnie stanowi jedną z dzielnic Wrocławia, to nadal wydaje się być autonomiczną całością. Właściwie nie ma potrzeby ruszania się “do miasta”. Na miejscu mamy własne piekarnie, różne zakłady usługowe, sklepy wszelkiej maści, które istnieją tu “od zawsze”.

Są tu niskie kamienice i wiekowe wille noszące kobiece imiona, ludzie spotykający się na ławeczkach przed domami, kwitnące życie podwórkowe…

Ponieważ dobrze czuję się w miejscach “z tradycjami” zacząłem kompletować materiały historyczne związane z moim miejscem zamieszkania i różne współczesne ciekawostki dotyczące Leśnicy. Pierwotnie planowałem stworzenie strony o całej Leśnicy, ale ostatecznie projekt przekształcił się w stronę o mojej ulicy – ulicy Dolnobrzeskiej.

Siłą rzeczy, nie wszystkie posiadane materiały które posiadam znalazły się na stronie. Szczególnie jeśli chodzi o zdjęcia nowo-powstających budynków.

Formularz kontaktowy

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, prześlij mi wiadomość przy pomocy poniższego formularza.

REKLAMA