Rozpoczął się nabór najemców mieszkań na wynajem na osiedlu Leśnica IX TBS Wrocław

Rekrutacja ruszyła 31 października i potrwa do końca listopada. Przeprowadza ją Wydział Lokali Mieszkalnych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Ma ona za zadanie wyłonić 201 najemców z łącznie 301 budowanych mieszkań. Przyszli najemcy zamieszkają w wykończonych „pod klucz” lokalach 1-, 2- lub 3-pokojowych gotowych do umeblowania.

Aby zostać najemcą nie można posiadać prawa do innego lokalu mieszkalnego na terenie Wrocławia (w przeciwnym przypadku potencjalni zainteresowani muszą zadeklarować, że do dnia podpisania umowy najmu wyzbędą się posiadanego tytułu prawnego). Konieczne jest również spełnienie kryteriów dochodowych (średni miesięczny dochód gospodarstwa domowego nie może przekraczać 4 829,21 zł dochodu w gospodarstwie jednoosobowym, 6 760,90 zł
w gospodarstwie dwuosobowym i 9 336,47 zł w gospodarstwie trzyosobowym.

Najemcy mieszkań będą musieli wpłacić partycypację, która w przypadku osiedla Leśnica IX wyniesie 1960 zł za 1 m.kw. oraz kaucję w wysokości czynszu za 1 miesiąc. Prognozowany czynsz to 26,47 zł za m.kw. Dla najmniejszych mieszkań o powierzchni ok. 30 m.kw., czynsz wyniesie więc ok. 930 zł miesięcznie – bez opłat za ogrzewanie, zimną wodę lub wywóz odpadów. Z kolei czynsz za mieszkanie o powierzchni ok. 63 m.kw. wyniesie ok. 1667 zł.