03 paź 2015

Nowe TBSy będą powstawać równocześnie?

4 komentarze

Wydawało mi się że etapy budowy opisywane w poprzednim wpisie będą realizowane jeden po drugim. Wygląda jednak na to, że wszystkie prace będą prowadzone równolegle.

Teren pod etap VI zostanie wkrótce ogrodzony, na obszarze etapu VII wylewane są fundamenty, a na etapie VIII usuwana jest roślinność.

Aktualizacja z 7.10: teren pod etap VI został już ogrodzony od strony ulicy Dolnobrzeskiej, etap VII kontynuuje prace przy fundamentach, na etapie VIII stawiane jest ogrodzenie.

Centrum zarządzania budową zlokalizowane zostało u zbiegu ulic Polkowickiej i Dolnobrzeskiej.

tablica_bud_tb_092015

konten_tb_092015

[do góry]
4 Responses to Nowe TBSy będą powstawać równocześnie?
  1. Czy wiadomo jak te nowe budynki będą wyglądały? Interesuje mnie ile będą miały pięter.

    • Nie widziałem na razie żadnych wizualizacji, wrzucę jak tylko gdzieś coś się pojawi.

      Na podstawie miejscowego planu zagospodarowania znajdującego się tutaj http://wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/54444%5C3032ru04skan.pdf i analizy map na wroclaw.pl można dowiedzieć się, że Leśnica VI oznaczana jest w tym dokumencie jako 2MW49 czyli można ją zabudować budynkami określonymi jako willa wielorodzinna lub mały dom mieszkalny z dojazdem rozpoczynającym się w okolicach Pizzerii, Leśnica VII to 2MW48 ma podobnie określony sposób zabudowy gdzie dojazd do działki jest z przedłużenia ulicy Prochowickiej lub przyszłą nie istniejącą jeszcze ulicą Prężycką, Leśnica VIII to 2MW44 zabudowa j.w., i Leśnica IX to MW43, tutaj sposób zabudowy jest opisany bardziej szczegółowo (str. 37 dokumentu).

      Wszystko de facto sprowadza się do stwierdzenia że liczba kondygnacji nadziemnych ma być nie większa niż 4 z uwzględnieniem poddasza. Mogę się domyślać z pewnych przesłanek że Leśnica VI to będą budynki tej samej wysokości co Dolnobrzeska 44 – 44a, co do reszty trudno powiedzieć…

  2. Dobry artykuł. Super stronka.


[do góry]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *